Jak zabezpieczyć lakier przed zimą część 3

Jak zabezpieczyć lakier przed zimą część 3

Wszystko już gotowe zatem możemy zabrać się za ostateczne lakierowanie przygotowanych wcześniej elementów. W tym celu uzupełniamy pistolet lakierem i po upewnieniu się, że pomieszczenie jest pozbawione zbędnego kurzu i pyłków możemy rozpocząć nakładanie pierwszej warstwy lakieru.

Po jej nałożeniu musimy odczekać odpowiedni czas, który może się różnić w zależności od tego co zostało napisane na ulotce producenta, a następnie nakładamy drugą i trzecią warstwę aż do uzyskania pożądanego rezultatu./p>

Na tą chwilę efekt nie jest jeszcze w pełni zadowalający ale jest to całkowicie normalne zjawisko ponieważ lakier potrzebuje teraz znacznie większej ilości czasu aby dobrze wyschnąć. Średnio czas oczekiwania po nałożeniu ostatniej warstwy może trwać od 24 do 48 godzin, a po jego upływie możemy nareszcie usunąć delikatnym ruchem papierową taśmę i zobaczyć niemalże końcowy rezultat bowiem pozostał nam jeszcze jeden krok do pokonania.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z naszych usług w zakresie lakiernictwa.

Polerowanie lakieru

Po wykonaniu wszystkich wcześniej wymienionych czynności nie pozostało nam nic innego jak teraz wypolerować nowo nałożony lakier. Do wykonania tej czynności możemy się zabrać w dwojaki sposób. Po pierwsze możemy skorzystać z urządzenia przeznaczonego specjalnie do polerowania karoserii, które można zamówić przez internet, a także i znaleźć w ogólnodostępnych galeriach handlowych.

Pamiętajmy przy tym aby nie dociskać polerki do powierzchni samochodu gdyż możemy w ten sposób stworzyć odpryski na lakierze. Drugi sposób to tak zwana metoda dwóch gąbek, pierwszej użyjemy do delikatnego nałożenia pasty polerskiej i jej rozsmarowywania, drugiej zaś użyjemy do polerowania.

Istotnym elementem podczas tego zabiegu jest stosowanie ruchów okrężnych dzięki którym lakier powinien osiągnąć idealny połysk tworząc przy tym niemalże efekt lustra.

Powrót

Mechanik / Warsztat samochodowy Wrocław Maślice, Pracze, Kozanów, Świniary, Osobowice

Wszelkie prawa zastrzeżone dla GM-Auto Wrocław 2019