Jak zabezpieczyć lakier przed zimą część 1

Jak zabezpieczyć lakier przed zimą część 1

Już niebawem nadejdzie zima, pora roku podczas której każdy samochód zostaje narażony na wiele zewnętrznych czynników, które mogą zaszkodzić karoserii. Jako, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć warto zadbać o dobre przygotowanie samochodu jeszcze zanim ta nadejdzie.

Największe problemy jakie mogą dotknąć karoserię samochodu podczas mrozów to powiększenie się ogniska korozji oraz utworzenie nowych w miejscach, które nie są zbyt dobrze zabezpieczone.

Pamiętaj, że jeżeli brakuje czasu chęci lub umiejętności, zawsze istnieje możliwość skorzystania z naszej oferty w zakresie zabezpieczania lakieru oraz zaprawek lakierniczych.

Krok pierwszy

Na samym początku musimy dokładnie umyć oraz osuszyć karoserię samochodu, tyczy się to również wewnętrznych elementów takich jak progi, do których będziemy mieli dostęp jednie w momencie kiedy drzwi pojazdu zostaną otwarte. Do tego zabiegu polecam użyć wody z dodatkiem dobrego płynu do mycia powierzchni karoserii samochodu, miękkiej gąbki oraz ściereczki wykonanej z irchy, która pomoże nam szybciej zebrać nadmierną wodę. Oczywiście możemy też skorzystać z usług myjni ręcznej, chociaż może to być ryzykowne gdyż w drodze powrotnej do domu karoseria może się zabrudzić. Myjnie automatyczne natomiast bym unikał ze względu na to, że nie są one w stanie wyczyścić całego samochodu tak dokładnie jak tego potrzebujemy.

Poszukiwanie problemów

Kiedy nasz samochód jest już czysty i osuszony możemy postawić go w dobrze oświetlonym miejscu oraz nawet użyć dodatkowo latarki, która pomoże nam odnaleźć wszelkie niedokładności lakieru na całej karoserii. Wiele osób może się dziwić ale oświetlenie elementów karoserii sprawi, że światło będzie odbijało się od lakieru w miejscach gdzie wszystko jest w porządku natomiast tam gdzie znajdują się ubytki, światło już się nie odbije i będziemy mogli oznaczyć taśmą fragmenty nad którymi popracujemy w dalszej części zabiegów.

Jeżeli natomiast element jest całkowicie zdewastowany niestety nie obejdzie się bez wizyty w specjalistycznym warsztacie lakierniczym, gdzie istnieje możliwość wspawania zastępczego fragmentu w miejsce ubytku. Koszty takich usług nie są w dzisiejszych czasach już tak wielkie jakby mogło się wydawać. Kolejną możliwością jest również odwiedzenie blacharza, który wymieni cały element na nowy dzięki czemu zaoszczędzimy wiele wysiłku i zawiedzenia w przypadku kiedy szpachla okaże się niewystarczająca.

Powrót

Mechanik / Warsztat samochodowy Wrocław Maślice, Pracze, Kozanów, Świniary, Osobowice

Wszelkie prawa zastrzeżone dla GM-Auto Wrocław 2019